Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rejestr Danych Kontaktowych

rejestr danych kontaktowych

 

Szanowni Państwo,

W grudniu 2019 r. Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Do tej pory, do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.

Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Dzięki RDK urzędy mogą z wyprzedzeniem informować obywateli np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, ale i o rozpatrzeniu złożonych wniosków o świadczenia (np. 500+).

w związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w zakresie informacyjnym, poprzez np. udostępnienie przesłanego materiału na stronie internetowej i/lub w mediach społecznościowych urzędów.

Dodatkowo, jeżeli jest taka możliwość, uprzejmie prosimy o wyświetlanie załączonego filmu o RDK na ekranach znajdujących się w Państwa urzędach. Film promocyjny RDK jest dostępny po zalogowaniu, na platformie szkolenia.obywatel.gov.pl/Do pobrania/Materiały Promocyjne pod linkiem: szkolenia.obywatel.gov.pl

Zależy nam, aby informacja na ten temat dotarła do możliwie najliczniejszej grupy odbiorców.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres:

Dziękujemy za pomoc.
Pozdrawiamy,
Zespół RSRP
Ministerstwo Cyfryzacji

Wersja XML