Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

28 kwietnia 2022 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu odbyła się I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka. Olimpiada była przedsięwzięciem realizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Uczestniczyły w niej wszystkie publiczne i niepubliczne przedszkola oraz inne formy wychowania przedszkolnego znajdujące się na terenie województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

W otwarciu olimpiady uczestniczyli: Pan Zbigniew Wojciechowski Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii, Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Marcin Piwnik starosta sandomierski, Marek Łukaszek wójt gminy Dwikozy, a także dyrektorzy i grono pedagogiczne szkół biorących udział w wydarzeniu.

Ceremonię rozpoczęcia I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka rozpoczęło wprowadzenie zawodników przez opiekunów oraz odśpiewanie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie pan Zbigniew Wojciechowski kurator oświaty wprowadził ogień olimpijski, którym, jak to na igrzyskach, zapalił olimpijski znicz. W dalszej części oficjalnych przedstawień przystąpiono do prezentacji sędziów, po czym rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Główny cel I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka to propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, jak również wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych. Wśród konkurencji olimpijskich znalazły się m.in. bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki lekarskiej, rzut woreczkiem do koła hula hop oraz tor przeszkód.

Dzisiejsze rozgrywki miały za zadanie wyłonić reprezentantów powiatu do etapu wojewódzkiego, które odbędą się w Kielcach.

 

 

Wersja XML