Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przedświąteczna lekcja w-fu z małżeństwem na medal Moniką i Wiktorem Chablami

22 grudnia br. odbyła się „Przedświąteczna lekcja WF-u” z udziałem olimpijczyków Wiktora Chabla i jego żony Moniki wioślarzy w kategorii sportowej czwórki podwójnej.  Z powodu pandemii już wcześniej zaplanowany w wersji stacjonarnej projekt, musiał odbyć się online.  To ciekawe wydarzenia skierowane do uczniów klas 7 i 8 sandomierskich szkół podstawowych miało na celu zaktywizowanie uczestników do działania w obszarze rywalizacji sportowej i szeroko pojętego ruchu, poprzez możliwość rozmowy z utytułowanymi sportowcami. Nadrzędnym celem akcji było odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie.  Bohaterowie spotkania zobrazowali, jak ważny jest ruch i motywacja do uczestnictwa w rywalizacji sportowej. Niezwykle ważny był także w tej akcji aspekt zapromowania dobrych wzorów i drogi do sukcesu miejscowej gwiazdy sportu Wiktora Chabla – olimpijczyka będącego dwukrotnie w ścisłej czołówce najważniejszych na świecie zawodów – Igrzysk Olimpijskich (2021, 2016) a także jego żony, uczestniczki igrzysk w tych samych latach, zakończonych w 2016 roku brązowym medalem.

Z ramienia samorządu w spotkaniu uczestniczył Janusz Stasiak zastępca burmistrza, który serdecznie podziękował sportowcom za poświęcony czas dla młodzieży. „Przedświateczna lekcja WF-u” przebiegła w niezwykle sympatycznej atmosferze, uczniowie zadawali dużo ciekawych pytań. Bohaterowie spotkania przygotowali ciekawą prezentację dla młodzieży oraz film z zawodów wioślarskich. Uczniowie ośmieleni otwartą postawą olimpijczyków zadawali pytania także o zainteresowania Państwa Wiktora i Moniki. Wydarzenie zakończyły życzenia świąteczne od bohaterów dla uczestników spotkania.

Serdeczne podziękowania dla Centrum Usług Wspólnych za koordynację spotkania oraz dla dyrekcji Szkół Podstawowych za wygospodarowanie czasu w terminarzu zajęć na to ciekawe i rozwijające spotkanie.

Organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Sandomierzu.

 

Wersja XML