Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Miejska Wigilia

We wtorkowe popołudnie na Rynku Starego Miasta odbyła się Miejska Wigilia. Spotkanie miało miejsce przy szopce, w sąsiedztwie sandomierskiego Ratusza. Mieszkańcy Sandomierza spotkali się wspólnie z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, by od godziny 15:00 cieszyć się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Wydarzenie zorganizowane przez Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury, Centrum Usług Wspólnych oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Trud podjęty przez organizatorów pozwolił na zjednoczenie sił podczas wydarzenia, które było ucztą dla ciała i ducha, celebrowaną wspólnie w społeczności mieszkańców.

Przed uczestnikami Miejskiej Wigilii w krótkiej inscenizacji wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego numer 5 w Sandomierzu. Następnie, świąteczne życzenia, w imieniu sandomierskiego biskupa złożył Jerzy Dąbek wikariusz generalny, a także Janusz Stasiak zastępca burmistrza, Marcin Piwnik starosta sandomierski oraz poseł Marek Kwitek. Podczas spotkania wręczano uczestnikom świąteczne pakiety, zawierające między innymi pierogi i słodkości. Pierogi ulepiono w bursie oraz w stołówkach szkolnych. Z symbolicznymi prezentami zawitali także przedstawiciele rejonowego oddziału PCK w Sandomierzu.

W świąteczny nastrój wprowadziło zebranych kolędowanie przygotowane przez sandomierskich seniorów, budząc piękne wspomnienia i pozytywne emocje i tworząc atmosferę prawdziwie rodzinnego spotkania. Na koniec zaprezentowała się wokalistka Sandomierskiego Studia Piosenki – Natalia Jankowska.

Wigilia Miejska w Sandomierzu to ukłon w stronę tradycji. Wigilia to opłatek, kolęda, wieczerza i wspólnota. Pomimo trudności spowodowanych panującą pandemią dobrze było spotkać się, wyrażając gest jedności, otwartości, gotowości do dzielenia się dobrem. Sandomierskie spotkanie Bożonarodzeniowe połączyło ludzi dobrej woli. Dzięki okazanemu wsparciu wspólne świętowanie przebiegło pięknie i uroczyście.
 

 

Wersja XML