Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szopka Betlejemska stanęła w prawobrzeżnej części miasta

W prawobrzeżnej części Sandomierza, 18 grudnia 2021 r., odbyło się uroczyste otwarcie Szopki Bożonarodzeniowej.

Bożonarodzeniowa szopka z mędrcami, świętą rodziną i najpiękniejszymi kolędami przypomina już mieszkańcom prawobrzeżnej części Sandomierza, że nastał czas świąt. W sobotni wieczór, w obecności mieszkańców i władz miasta do szopki wprowadzono figurki, a zuchy przekazały mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

Andrzej Bolewski, radny i prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego "Sandomierz" przed uroczystym otwarciem szopki przypomniał, że szopka jest już stałym elementem na osiedlu, a jej geneza sięga 15 lat. - Zaprosiliśmy na uroczyste jej uruchomienie rodziców z małymi dziećmi, jest proboszcz naszej parafii, który przypomni opowieść o narodzinach Jezusa - mówił prezes Bolewski. - Potem rodzice z dziećmi wprowadzają świętą rodzinę, pastuszków i zwierzęta do szopki.

Szopka została zbudowana z brzozowych pni. Całość pokrywa imitacja dachówki. Przez cały czas szopka będzie pięknie podświetlona i będzie można posłuchać kolęd. Całość dopełnia dekoracja z zielonych gałązek choinek i gwiazd betlejemskich.

Prezes Andrzej Bolewski mówiąc o tradycji związanej z bożonarodzeniową szopką na osiedlu przy Hucie Szkła pokazuje, że stoi ona w wyjątkowym miejscu. - Jest to skwer, na którym stoi także charakterystyczny krzyż - dodał Andrzej Bolewski. - Krzyż był świadkiem pierwszej polowej mszy, kiedy otrzymaliśmy upragnioną wolność w 1989 roku. Pamiętam do dziś. Była nocna msza przy światłach. My ten krzyż przynieśliśmy w rejon tego parku. Mamy tu także park prozdrowotny. Jest to miejsce, które jednoczy naszą lokalną społeczność.

Po wprowadzeniu figurek podharcmistrz Paulina Grębowiec Kowalska drużynowa XVII gromady zuchowej "Leśne Sokoły" przekazała światełko pokoju i nadziei. - Jak co roku przywozimy z Zakopanego Betlejemskie Światło Pokoju - przypomniała Paulina Grębowiec.- Dziś przynieśliśmy światełko pod szopkę, bo chcemy się dzielić z mieszkańcami osiedla przy Hucie Szkła, rozświetlić tę naszą szopkę, by nam było miło i ciepło na sercu. Byśmy mogli się dzielić tą pozytywną energią, tym ciepłem ze wszystkimi. W niedzielę na mszy świętej o godzinie 12 będziemy się nim dzielić w naszej parafii, w Nadbrzeziu, a o godzinie 18 w kościele św. Michała w Sandomierzu, by każdy mógł zabrać do domu to światełko. To światełko nadziei, na lepsze czasy, na zdrowie.

Przy szopce był także burmistrz Marcin Marzec, który pogratulował twórcom pięknej i oryginalnej szopki oraz złożył wszystkim życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: Echo Dnia

 

 

Wersja XML