Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sandomierska Szlachetna Paczka

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Już od dzieciństwa kojarzy się nam z rodziną, choinką, prezentami i kolędami. Jednak nie dla wszystkich jest to czas beztroski. Akcja „Szlachetna Paczka” corocznie daje nam okazję do czynienia dobra i dzielenia się nim z osobami, które są w potrzebie.

W ubiegły weekend, Urząd Miejski, jednostki mu podległe oraz wiele innych osób o dobrych sercach włączyły się w akcję, przygotowując podarunki dla osób samotnych, seniorów, chorych i rodzin w trudnym położeniu.

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”. W myśl tej reguły, sandomierscy wolontariusze obdarowali aż dwie potrzebujące rodziny z terenu naszego miasta. W akcję, poza pracownikami Urzędu Miejskiego i Rady Miasta, którzy całą zbiórkę koordynowali, a także zajęli się pakowaniem darów dla rodzin, włączyli się:

a także wielu wolontariuszy i mieszkańców Sandomierza.

Do sukcesu akcji przyczyniło się również Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu, udostępniając magazyn wolontariuszom Szlachetnej Paczki, na czele z Grzegorzem Sochą, Wiktorią Kępą – koordynatorem lokalnym oraz całą radosną ekipą "pomagaczy"!

Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. W ubiegłym roku podczas finału 20. edycji akcji pomoc materialną otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin z 93 miejscowości, angażując ok. 11 tysięcy wolontariuszy. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł.

„Wspólnie możemy znacznie więcej. Wierzymy, że przed nami kolejne lata Paczkowych Historii, które mamy nadzieję razem z Wami tworzyć.” – Lider regionu Sandomierz Wiktoria Kępa.

 

 

 

Wersja XML