Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wystawa pt. „Porównania 30” - jubileuszowa edycja

W miniony piątek 10 grudnia odbyła się jubileuszowa wystawa pt. "Porównania 30". Konkurs, w którym udział wzięło 32 najwybitniejszych artystów ziemi sandomierskiej, przedstawiając prawie 50 prac, jest organizowany corocznie przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Poziom konkursowy był bardzo wysoki, a prezentowano wiele różnorodnych technik: od malarstwa, przez grafikę komputerową, po rzeźbę w drewnie.

Tegoroczna edycja zbiegła się w czasie z jubileuszem 40-lecia działalności BWA. Cztery dekady działalności świadczą o nieustającym zainteresowaniu kulturą wyższą w Sandomierzu oraz w całym regionie.

Tradycyjnie, podczas konkursu zostały przyznane nagrody za szczególne osiągnięcia artystyczne. Tegoroczna nagroda Burmistrza Sandomierza trafiła w ręce wybitnego artysty Pana Andrzeja Karwata. Pan Andrzej tworzy niesamowite grafiki oraz rzeźby, które można podziwiać w BWA. Jest twórcą sandomierskiej korony wręczanej od 18 lat reżyserowi NieZwykłemu. Nagrodę od sandomierskiego starosty otrzymał Pan Cezary Łutowicz, który równie znakomicie jak Pan Andrzej rozsławia całą ziemię sandomierską.

Jedną z nagród w tym konkursie ufundował również marszałek województwa świętokrzyskiego – otrzymała ją Pani Jowita Przepadło za fotograficzną pracę, inspirowaną codziennością, zwracającą uwagę na wiele problemów m.in. związanych z miejscem kobiety we współczesnym świecie i jej roli w odkrywaniu nowych możliwości. Oprócz marszałka, burmistrza Sandomierza i starosty sandomierskiego nagrodę przyznał także prezydent Stalowej Woli. Sandomierz jest miastem bogatym w niezwykle wybitnych artystów, dlatego też komisja konkursowa, składająca się z 7 osób z ogromną trudnością wyłaniała nagrodzonych twórców.

Spotkanie zakończyło się recitalem Pani Agnieszki Kowalskiej-Owczarek.

 

 

Wersja XML