Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VII Kiermasz Mikołajkowy

Blisko trzydziestu wystawców, z całego kraju przyjechało do Sandomierza na VII Kiermasz Mikołajkowy, który odbył się po raz pierwszy na Placu 3 Maja w dniu 12 grudnia 2021 r. Liczni mieszkańcy oraz turyści przebywający w tym dniu w Sandomierzu mogli znaleźć coś dla siebie. Na kupujących czekały m.in.: świąteczne stroiki, drewniane ozdoby, oryginalne prezenty czy też ciasta, gorące napoje, miody, przetwory z jabłek i ryb.

Na kiermaszu można było również wesprzeć chorą Zosię Słapek, gdyż na jednym ze stoisk ze świątecznymi ozdobami, wolontariusze zbierali środki na powrót do sprawności tej niezwykle sympatycznej dziewczynki.

Kiermasz obfitował również w wiele atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Jedną z nich był Mikołaj spacerujący wraz ze Śnieżynką po Placu 3 Maja, rozdając wszystkim słodkości. Każdy dysponujący w tym czasie aparatem, bądź telefonem mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w świątecznej fotobudce. W tym wyjątkowym dniu na najmłodszych czekała ciekawa atrakcja - ogromnych rozmiarów dekoracje świąteczne, przy których można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie np. z gigantycznym ciastkiem ze Shreka, przy ogromnym bałwanku albo na tle wielkiej gwiazdy betlejemskiej. Na placu pojawiły się również świąteczne animacje dla dzieci.

Niemałe wzruszenie wywołał konkurs na najpiękniejszy list do św. Mikołaja, zorganizowany i przeprowadzony z wielkim zaangażowaniem przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Długosza w Sandomierzu. Listy dzieci były wspaniałe i trafiające do serca. Zwycięskie prace oraz wiele wyróżnień trafiło do rąk zdolnych uczniów naszych przedszkoli i szkół podstawowych.
Wielkim zainteresowaniem cieszył się drugi rozstrzygnięty tego dnia konkurs na najpiękniejszą ozdobę eko! Przez ręce komisji konkursowej przeszły setki prac naszych zdolnych uczniów. Komisja miała nie lada zadanie, bowiem ozdoby zgromadzone zostały w dużej sali konferencyjnej urzędu i zajęły dwa wielkie stoły! Jednak sprawnie sobie poradziła, wybierając najpiękniejsze prace w 4 kategoriach wiekowych, przyznając i przygotowując dzieciom nagrody główne i wyróżnienia.

Sandomierskiej imprezie towarzyszyły świąteczne występy Sandomierskiego Studia Piosenki oraz Roksany Zimoląg.

Po zmroku nastąpił moment kulminacyjny, czyli wspólne rozświetlenie miejskiej choinki. Było magicznie! Drzewko zostało przyozdobione wraz z dziećmi i rodzicami eko ozdobami.

 

 

Wersja XML