Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier

Zapraszamy na koncert Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier, który odbędzie się 10 września 2021 r. o godz. 20:00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24 w Sandomierzu). Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny. Chuc Frazier jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Kompilacja muzyki Joanny i Chuc’a to niezwykła dawka energii muzycznej i jedyne w swoim rodzaju show, które jest niecodziennym przeżyciem dla każdego widza.

Joannie i Chuc'owi towarzyszą niepowtarzalne osobowości muzyczne:
piano, hammond: Mateusz Urbaniak
skrzypce, chórki: Anastazja Nowak
gitara: Joanna "Jane" Purzycka
perkusja: Mikołaj Lisowski

youtu.be/-W4iT5imE_M

***

JOANNA DUDKOWSKA – basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z: Felicjanem Andrzejczakiem, Robertem Chojnackim, Nikim Buzz’em, Izabelą Trojanowską, Urszulą, Chuciem Frazier’em , Nicolasem Zdankiewiczem, , Bobby "Mercy" Oliverem.  Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej podczas m. in. Sopot Top of the Top, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w stanie Tennessee, USA, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Można ją również zobaczyć w programach telewizyjnych (w charakterze basistki): „Jaka to melodia” czy ”Szansa na sukces”. W październiku 2011 r. zdobyła nagrodę dla najlepszego basisty na Ogólnopolskim XVI Przeglądzie Zespołów Rockowych Rock Blok w BOK. Na przeglądzie Kapel Gitarowych z Wielkopolski Mosina 2012 otrzymała dodatkową nagrodę dla najlepszego gitarzysty basowego. Od 2014r. przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Nikim Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. W 2015 roku wzięła udział w nagraniu płyty B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa,w której brali udział czołowi gitarzyści polscy m.in. Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński. W 2016 roku wzięła udział w nagraniu nowej płyty Roberta Chojnackiego razem z takimi muzykami jak Jacek Królik czy Ryszard Sygitowicz. W 2016 założyła projekt „Kolęda jest kobietą” krzewiący polską kulturę i tradycję kolędową. W lipcu 2018r. ukazała się jej solowa płyta “Bass&Cello LIVE”. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie „Basista”. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis „BassTheWorld”, „Bass Players United” czy niemiecki magazyn dla basistów „Bass Quarterly”. Jej teledysk „Preludium” ma ponad milion wyświetleń a najnowszy utwór p.t. „Bezczas” zaśpiewał Felicjan Andrzejczak znany m. in. z utworu „JOLKA, JOLKA”. Wraz ze swoim zespołem Joanna Dudkowska Band koncertuje w kraju i za granicą.

CHUC FRAZIER – jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat, a przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrocka. Występował na całym świecie. Polska publiczność po raz pierwszy mogła zapoznać się z jego twórczością w roku 1995 podczas Rawa Blues Festiwal. Od tego czasu Chuc Frazier bywał w Polsce kilkakrotnie i grał z wieloma muzykami i zespołami, m.in. z Easy Rider, Arturem Malikiem, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Rasmem Almashanem czy Piotrem Żaczkiem. Występował na Augustowski Blues Festiwal, Blues Express Festiwal, Bluesowo, Blues nad Obrą czy Krakowskie Noce Jazzowe. Chuck prezentuje nowy, interesujący i oryginalny styl muzyczny, łącząc elementy bluesa, reggae, techno, hip-hop’u i metalu.

Brak opisu obrazka

Wersja XML