Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wystawa plenerowa #PoLasowiacku – od tradycji do nowoczesności

Serdecznie zapraszamy na wystawę plenerową #PoLasowiacku – od tradycji do nowoczesności

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 sierpnia w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli ul. Sandomierska 1 o godz. 18.00.

https://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/component/k2/item/2950-#polasowiacku-%E2%80%93-od-tradycji-do-nowoczesno%C5%9Bci

Data ekspozycji wystawy: 22.08 - 27.08.2021 r.

Miejsce ekspozycji: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ul. Sandomierska 1.

Zielony, nowoczesny, kreatywny, piękny i… trochę rozmarzony – taki jest ten region połączony rzeczną siecią Wisły i Sanu… I takie są też zdjęcia, które powstały podczas sesji fotograficznych zorganizowanych przez Justynę Wesołowską – projektantkę, Lasowiaczkę, lokalną aktywistkę, prezeskę Fundacji GA MON. Ten projekt powstał z miłości do regionu, kultury, natury, Puszczy Sandomierskiej – jej małej ojczyzny. Swoją pasją zaraziła fotografów, fryzjerów, wizażystki, modelki – kilkadziesiąt osób, które stworzyły przepiękny portret swojej okolicy.

Od czerwca tego roku odbyło się 11 sesji zdjęciowych. Każda z nich prezentuje miejsce, które zmieniło się dzięki unijnym funduszom. Modelki, które pozują na tle podkarpackich perełek noszą stroje z najnowszej kolekcji zaprojektowane przez Justynę Wesołowską. Kolekcja inspirowana jest kulturą lasowiacką, wzorem sandomierskim i Puszczą Sandomierską. Modelki pozują w oranżerii w baranowskim zamku, na jachcie na Jeziorze Tarnobrzeskim i przed tarnobrzeskim zamkiem, w Pałacu Dolańskich w Grębowie, na Wiśle podczas spływu flisackiego w Ulanowie, w Ogrodzie Techniczny w Gorzycach, przed Muzeum Regionalnym i na terenach zielonych w Stalowej Woli, na sandomierskiej starówce, a także w CK „Sokół” Nisku i skansenie w Kolbuszowej.

Zdjęcia wykonało 10 znakomitych fotografów: Agnieszka Binko, Mariusz Dyszlewski, Jakub Gadzalski, Beniamin Kosior, Bogdan Myśliwiec, Ilona Nalepa, Agnieszka Śmiechowska, Roman Śmiechowski, Oliwia Zielińska i Katarzyna Zygiert.

Modelki przygotował także lokalny zespół fryzjerów i wizażystów: Alicja Chmiel, Agnieszka Potok, Ewelina Sudoł, Radosław Bidas i Jakub Hrycyniak.

Stroje prezentowały czarujące modelki: Imane Bekkari, Angelika Brylska, Martyna Brylska, Martyna Chorzępa, Kamila Domańska, Aleksandra Duma, Zuzanna Kopyto, Izabela Marek, Weronika Maruszak, Marika Sendrowicz.

Wszyscy autorzy sesji to mieszkańcy naszych okolic, ponieważ naszym celem było promowanie funduszy, pokazanie piękna regionu oraz kreatywności tutejszych fotografów, fryzjerów, wizażystów, modelek – mówi Justyna Wesołowska.

Zdjęcia zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas wydarzenia Nadwiślański Fashion Week. Na wybiegu także pokazano zaprojektowane przez Justynę Wesołowską ubrania.

Teraz będzie można obejrzeć te niezwykłe fotografie podczas I Festiwalu Kultury Lasowiackiej EtnoLas w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli  ul. Sandomierska 1

Szczegółowy plan wydarzeń :

ECHA Z LESIACKICH OSTĘPÓW

22 sierpnia (niedziela), godz. 17:00-20:00

Muzeum Regionalne, ul. Sandomierska 1

•   Pierwotna Puszcza Sandomierska /zwiedzanie wystawy z przewodnikiem /17:00/

•   Warsztaty inspirowane kulturą ludową /17:00/

•   Wzór podkarpacki #PoLasowiacku – od tradycji do nowoczesności, Justyna Wesołowska – otwarcie wystawy plenerowej /18:00/

•   Występ Zespołu Pieśni i Tańca Mali Lasowiacy oraz Kapeli Ludowej Lasowianka /19:00/

•   Wystawy: Pierwotna Puszcza Sandomierska, Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem

 

 

Wersja XML