Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SPACER OPTYMISTYCZNY

Jeśli czujesz, że tracisz radość życia w codziennej gonitwie oraz brakuje Ci okazji do zamyślenia, chwili przyjemności, wspólnego spaceru… odnajdź swój przepis na szczęście! Sandomierz jest miastem optymizmu i radości, które można spotkać na każdym kroku w kontakcie ze sztuką i kulturą, krajobrazem, dobrym jedzeniem oraz otwartymi mieszkańcami. Nasz „Optymistyczny Spacer” oprowadzi Cię po sandomierskich perełkach turystycznych, a także po mniej oczywistych urokliwych miejscach, których pozytywna energia doda Ci sił i spokoju ducha.

Optymistyczny.jpeg

Start spaceru: Sandomierz, ul. Podwale Górne/Parking

Najciekawsze atrakcje:

 1. Park „Piszczele” – Regularne „spacery zachwytu” mają dobroczynny wpływ na zdrowie, a także na odczuwanie wdzięczności i współczucia. Na terenie parku funkcjonuje wiele atrakcji, które służą wypoczynkowi i rekreacji, m.in.: ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, aleja szachowa, altana przy źródełku oraz liczne malownicze ścieżki spacerowe.
 2. Bistro Podwale – Bistro zaspokoi każde podniebienie i uwiedzie wykwintnymi daniami tradycyjnej kuchni polskiej i międzynarodowej. Przy restauracji na zewnątrz znajduje się również taras, na którym można delektować się obiadem po małym wysiłku.
 3. Ucho Igielne – Furta Dominikańska – Jedyna zachowana furta spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych Sandomierza wprowadza element tajemniczości i historii. Z miejscem tym związana jest również zabawna opowieść, mówiąca o tym, że czasami Ucho Igielne lubi zamknąć się, szczególnie wtedy, gdy przechodzi przez nie osoba mająca wiele na sumieniu.
 4. Galeria krzemienia pasiastego – Krzemień pasiasty został nazwany „kamieniem optymizmu” dzięki kobiecej intuicji – właścicielki biżuterii z tego kamienia zaczęły dostrzegać jego pozytywne oddziaływanie. Atrakcją może być wizyta w pracowni, kontakt z kamieniem czy zanurzenie rąk w koszu z krzemieniami jako rytuał ozdrowienia, energetyzowania się i chłonięcia optymizmu.
 5. Zegar słoneczny – Mimo, iż „szczęśliwi czasu nie liczą”, XVI-wieczny zegar ten przekonuje nas, że żyjemy w najbezpieczniejszym i najlepszym okresie w całej historii ludzkości. Bez względu na to, co uznamy za ważne – żywność, zdrowie, długowieczność, wykształcenie, konflikty – jest prawdą, że ostatnie dekady to najlepszy czas do życia, który pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
 6. Brama Opatowska – Brama Opatowska jest pozostałością po średniowiecznych murach miejskich. Dzisiaj pełni funkcję wieży widokowej, z której szczytu rozciąga się kojący widok na miasto i jego okolice, np. Góry Pieprzowe.
 7. Winnica św. Jakuba – Stylizowana na włoską winnica produkuje wina znane w całej Europie. Z winnicy rozpościera się piękny widok na Zamek oraz na panoramę Starego Miasta. Optymistyczny spacer wspaniale dopełni lampka sandomierskiego wina o zachodzie słońca.

Zobacz trasę w Traseo

Sprawdź trasę i przygotuj się na późniejsze niezapomniane wrażenia !


spacer_optymistyczny-B2.jpeg

Wersja XML