Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SMAKOWANIE SANDOMIERZA

Magia Sandomierza przejawia się nie tylko w niezwykłych zabytkach. To również przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycyjne przepisy kulinarne, przeplecione z nutką nowoczesności. Ale to nie wszystko! W Królewskim Mieście możesz rozsmakować się w bogatych zbiorach dzieł sztuki, od obrazów, przez filmy i fotografie, aż po szeroki wachlarz poetyckich „smaczków” autorstwa lokalnych artystów. Przejdź nasz spacer i zakosztuj lokalnych atrakcji !

pexels-engin-akyurt-2673353.jpeg

Start spaceru: Sandomierz, ul. Browarna/Parking

Najciekawsze atrakcje:

 1. ILUZJON art cafe – Miejsce, w którym klimatyczna muzyka, jedzenie i atmosfera zagwarantują przyjemnie spędzony czas. Wnętrze kawiarni wykorzystywane jest jako galeria malarstwa, grafiki oraz fotografii, a podziemne piętro kryje w sobie kameralne kino.
 2. Galeria Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych – W Galerii można zakosztować różnych dostępnych wystaw: malarstwa, rzeźby, grafiki, a także kupić obraz, rzeźbę lub grafikę.
 3. Zespół Dworski Hotel Sarmata – Kompleks odrestaurowanych budynków powstałych w 1861 roku, pełniących funkcję prywatnego dworku Strużyńskich. W ogrodzie przydworskim zlokalizowana jest scena muzyczna z tarasem tanecznym oraz ogródek letni z miejscami konsumpcyjnymi. Jest to dobra propozycja na klimatyczny obiad.
 4. Winnica św. Jakuba – Stylizowana na włoską winnica początkowo wytwarzała wino dla własnych potrzeb liturgicznych, następnie otrzymała certyfikat książęcy na produkcję i sprzedaż wina w całej Europie. Z winnicy rozpościera się piękny widok na Zamek oraz na panoramę Starego Miasta.
 5. Galeria artystyczna, biżuteria z krzemienia pasiastego – Galeria prezentuje unikatową biżuterię z krzemienia pasiastego, który w tej oryginalnej odsłonie występuje jedynie w Ziemi Sandomierskiej. Przyjęło się nazywać go „kamieniem optymizmu”.
 6. Zbrojownia rycerska – W zbrojowni można zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Panie mogą na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki, mając do dyspozycji suknie z poprzednich epok.
 7. W Starej Piekarni – Zwieńczeniem spaceru może być kolacja w klimatycznej restauracji, nawiązującej do tradycji miasta.

Zobacz trasę w Traseo

Sprawdź trasę i przygotuj się na późniejsze niezapomniane wrażenia !


spacer_smakowanie-sandomierza-B2.jpeg

Wersja XML