Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Spotkajmy się!” - audycja terenowa

Redakcja terenowa Radia Kielce w ramach wydarzenia „Spotkajmy się!” odwiedziła 1 sierpnia 2021 r. Sandomierz. Wejścia na antenę z Sandomierza poprowadziła red. Magdalena Sitek. W ramach audycji samorząd sandomierski zaprosił do krótkich wywiadów społeczników, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji i osoby związane z branżą turystyczną, by zaprezentowały na antenie Radia Kielce różne aspekty swojej działalności, dzięki którym Sandomierz jest tak licznie odwiedzany przez turystów.

Rozmowy na antenie rozpoczął mocny muzealny duet - dr Urszula Stępień kustosz Muzeum Diecezjalnego i dr Mikołaj Getka-Kenig dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu temat audycji opowiedzieli o działalności swoich obiektów, o ich atrakcjach oraz o nadchodzących wydarzeniach.

Jako kolejna na antenie pojawiła się Jolanta Leszczyńska - przewodnik z PTTK Sandomierz, która opowiedziało o preferencjach turystycznych osób odwiedzających Sandomierz i o ulubionych szlakach turystycznych i miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów.

Mateusz Paciura prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy oraz Katarzyna Batko Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej zaprezentowali swoje organizacje i profile ich codziennej działalności. Opowiedzieli o wyzwaniach jakie ma przed sobą pocovidowa turystyka i zachęcili do udziału w ciekawych wydarzeniach planowanych przez LOT i SSW.

Następnie na antenie pojawił się ciekawy gość - Łukasz Welik ze zbrojowni rycerskiej, w przebraniu rycerza, opowiedział on o tym jak prężnie działa rycerstwo w Sandomierzu i jak wielkie i nieustanne zainteresowanie budzi brać rycerska w naszym pradawnym, nadwiślańskim grodzie. 

Jako kolejni z redaktor Magdaleną Sitek porozmawiali Krzysztof Tusznio reprezentujący Zespół Hotelowy Sarmata i Jerzy Kosanowski z Widnokręgu. W tej rozmowie pojawiło się nico liczb i statystyk dotyczących zainteresowania Sandomierzem. Słuchacze dowiedzieli się, że weekendowa turystyka zmienia swój profil i wydłuża się, a miastem coraz częściej pod względem turystycznym interesują się rodziny z dziećmi.

Znanym już dobrze słuchaczom Radia Kielce zaprezentował się jako kolejny Cezary Łutowicz, który opowiedział o wyjątkowości krzemienia pasiastego, o przyszłorocznym 50-leciu krzemienia w biżuterii, a także o kotwicy, którą kilkanaście lat temu zakotwiczył niebo w Sandomierzu i która stanowi ciekawą atrakcję na Rynku Starego Miasta tuż przy zabytkowym Ratuszu.

Kolejnymi osobami, których mogli wysłuchać radiosłuchacze byli Janusz Stasiak - zastępca burmistrza Sandomierza oraz Piotr Wójtowicz - naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Inwestycji. Samorządowcy opowiedzieli o tym, że Sandomierz jest wciąż niezwykle popularnym kierunkiem podróży wybieranym przez turystów. Aby miasto było przyjazne i piękne realizowany jest szereg inwestycji związanych z rewitalizacją obszarów Sandomierza.

Następnie Justyna Wesołowska i Katarzyna Knap-Sawicka z Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki opowiedziały o nadchodzącym wydarzeniu Sandomierz Fashion Street, które odbędzie się za tydzień w niedzielę 8.08.2021 r. Panie powiedziały o tym, jak piękne miasto przyciąga związane z eksponowaniem piękna inicjatywy.

Ostatnia na antenie pojawiła się Beata Mojduszka z Sandomierskiego Centrum Kultury, która opowiedziała o planowanych wydarzeniach i działalności SCK (grupach tanecznych, warsztatach) zainteresowaniu akcją „Lato w mieście” i wyjątkowym programie „Muzyki w Sandomierzu”. Wraz z nią przybyła podopieczna Sandomierskiego Studia Piosenki, która opowiadała o kreatywnych zajęciach organizowanych w ramach oferty SCK.

 

 

Wersja XML