Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert Pawła Niziołka w ramach III Festiwalu Muzyki Klasycznej w Sandomierzu i okolicach

24 lipca w klimatycznym ogrodzie Marcina z Urzędowa (przy Domu Długosza) odbył się ostatni koncert z cyklu Festiwalu Ucho Igielne w Sandomierzu. Gości wydarzenia przywitała Magdalena Kusztal oraz Maciej Kusztal z Fundacji im. Edwarda Kusztala. Kameralny koncert, połączony z opowieścią o ziołach, które są w tym ogrodzie nawiązywał do ogrodu kanonika Marcina z Urzędowa, znanego XVI-wiecznego zielarza, botanika, lekarza i księdza. Tym razem o słuchaczy zadbał artysta z regionu – Paweł Niziołek, który na flecie poprzecznym zagrał III suitę C- dur Jana Sebastiana Bacha.

Młody, utalentowany muzyk ze Skarżyska-Kamiennej studiuje obecnie na uniwersytecie muzycznym w Wiedniu. Koncertuje w Polsce i innych krajach Europy jako solista oraz muzyk orkiestrowy. Zdobył wiele nagród będąc laureatem licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

Po niezwykłym koncercie, który był doskonałym połączeniem poruszającej muzyki z uroczym otoczeniem miało miejsce kuratorskie oprowadzanie po ogrodzie za przewodnictwem kustosz Muzeum Diecezjalnego – dr Urszuli Stępień. Następnie odbyła się degustacja lemoniady z szałwią z ogrodu kanonika.

W koncercie udział wzięli: Anna Krupka Minister Sportu, Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Marcin Piwnik starosta sandomierski oraz Małgorzata Kiebzak – szefowa kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wraz z małżonkiem.

Wydarzenie III Festiwal Muzyki Klasycznej w Sandomierzu i okolicach „Ucho Igielne” pozwoliło odkryć najpiękniejsze miejsca na mapie miasta, wypełniając je najpiękniejszą muzyką wielkich oper, serwując zarówno „słodką, radosną i wyśmienitą” muzykę Mozarta i Vivaldiego, jak i „pełną goryczy i smutku” Ars Moriendi.

 

 

Wersja XML