Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dookoła Wody Festival 2021

Zapraszamy na kolejną edycję Dookoła Wody Festival, która odbędzie się 23-25 lipca 2021 r. na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu i w Starym Porcie. Festiwal połączony będzie z IV Galą Orderu Rzeki Wisły, a tym samym uroczystym nadaniem tytułu Kawalera Orderu Rzeki Wisły retmanowi – Mieczysławowi Łabęckiemu.
Więcej szczegółów na stronie orderwisly.pl.

Dookoła Wody Festival to wielobarwna, wielokulturowa i fascynująca podróż muzyczna przez bliskie i dalekie zakątki kuli ziemskiej. Jest imprezą, która oferuje spojrzenie na Muzykę Świata z innej perspektywy. Odbywa się w Sandomierzu - mieście niegdyś położonym na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych.

Ten wiekowy gród w swej przeszłości stale gościł rozmaitych przybyszów z innych regionów kraju i świata, którzy oprócz swych cennych towarów, oferowali także kontakt ze swoją kulturą. Miasto wiele zawdzięcza temu, że mogło garściami czerpać z tych przywilejów. Dziś miejsce historycznych szlaków handlowych (bursztynowego, jedwabnego i solnego) zastąpiono turystycznymi. Dzięki temu ten od dawna znany i przyjazny zgiełk oraz wielokulturowa atmosfera są nadal wyraźnie odczuwalne.

Planując rokrocznie Dookoła Wody Festival staramy się, aby był on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Spodziewamy się, że tak będzie i w tym roku. Spotkania i koncerty zaplanowane na najbliższy lipcowy weekend będą obfitowały w zróżnicowane kulturowe kontrasty i niesamowite artystyczne „konfrontacje”.

219118106_1934563743359657_5343237872098878281_n.jpeg

Wersja XML