Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Letni Ogród Muzyczny: pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami” z muzyką na żywo

Zapraszamy na pokaz filmu „Dziewczynka z zapałkami” z muzyką na żywo, który odbędzie się w sobotę, 17 lipca 2021 r. o godz. 20.30 w Parku Osiedlowym przy ul. K. K. Baczyńskiego w Sandomierzu przy tężni solankowej. Jest to wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu koncertów pt. „Letni Ogród Muzyczny”. Przed pokazem najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w niezwykle ciekawych warsztatach.

Wystąpią:
Joanna Zielecka – flety
Martyna Susek – altówka
Waldemar Rychły – gitara, dzwonki

***
Prezentowany niemy film z 1928 roku jest piękną, metaforyczną opowieścią opartą na słynnej bajce Andersena. To historia małej dziewczynki o imieniu Karen, która w ostatni wieczór starego roku, głodna i zmarznięta, wędruje po ulicach swojego miasta, bezowocnie próbując sprzedać choćby jedno pudełko zapałek. Reżyserem filmu jest Jean Renoir (ur. 15 września 1894 w Paryżu, zm. 12 lutego 1979 w Beverly Hills w Kalifornii) – francuski reżyser filmowy, producent, scenarzysta, aktor i pisarz. Czołowy przedstawiciel francuskiego realizmu. Zdobywca Oskara, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych. Był synem znanego malarza impresjonisty – Augusta Renoira. Odtwórczyni tytułowej roli: Catherine Hessling, urodziła się 22 czerwca 1900 roku we Francji. Jej urodę zauważył Henri Matisse. Polecił ją jako modelkę innemu znajomemu malarzowi, Auguste'owi Renoirowi. Catherine została żoną jego syna, Jeana, który wybrał karierę filmowca i postanowił uczynić ze swej żony gwiazdę...

Muzyka przygotowana do filmu oparta jest motywach skandynawskich; to koncert folkowy, łączący chłód północy z delikatnym ciepłem rozpalonej zapałki oraz tradycyjną muzykę z jazzową improwizacją i energią akustycznego, rockowego grania.

letni-ogórd-muzyczny---17-lipca.jpeg

Wersja XML