Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Brak opisu obrazka
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się 30 września – to ostatni dzwonek na wypełnienie obowiązku spisowego! Spisz się wygodnie i bezpiecznie przez internet na spis.gov.pl

Zapraszamy również do Gminnego Biura Spisowego w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu, pl. Poniatowskiego 3, gdzie osoby mogą liczyć na wsparcie techniczne.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99 lub do Gminnego Biura Spisowego w Sandomierzu tel. 15 815 42 22.

 
Infolinia spisowa jest czynna codziennie w godzinach 8:00-20:00. Dzwoniąc na 22 279 99 99 możesz:
☑️Sprawdzić tożsamość rachmistrza;
☑️Spisać się przez telefon;
☑️Uzyskać pomoc w spisie przez internet!

 

Nie spisałeś się jeszcze w #NSP2021? W celu przeprowadzenia wywiadu przez telefon może kontaktować się z Tobą rachmistrz spisowy.
Pamiętaj! Rachmistrz może zadzwonić z dwóch numerów telefonów: 22 828 88 88 oraz z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99.
Nadal możesz spisać się przez internet na spis.gov.pl, a tylko ta metoda pozwala na udział w loterii, w której do wygrania jest samochód!
Pamiętaj, że jeśli nie dokonałeś samospisu nie możesz odmówić przekazania danych rachmistrzowi spisowemu, ponieważ udział w spisie jest obowiązkowy.

Brak opisu obrazka

 

Szanowni Państwo,
mieszkańcy Sandomierza,

Istnieją trzy metody sprawdzenia rachmistrza:

Najbezpieczniejszą i najbardziej rekomendowaną metodą jest samospis internetowy przez formularz wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego dostępny pod adresem spis.gov.pl. Osoby, które mają problem z dokonaniem samospisu internetowego powinny zasięgnąć pomocy w Gminnym Biurze Spisowym w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu, pl. Poniatowskiego 3, gdzie mogą liczyć na wsparcie techniczne.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99 lub do Gminnego Biura Spisowego w Sandomierzu tel. 15 815 42 22. Infolinie czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych, gdyż wtedy sami inicjują kontakt i nie muszą obawiać się czy zgłaszająca się do nich osoba jest prawdziwym rachmistrzem spisowym.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Jest prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Zgodnie z ustawą udział w spisie jest obowiązkowy, a osoby odmawiające udzielenia informacji podlegają grzywnie w wysokości do 5 tys. zł. Karą grzywny, a nawet pozbawieniem wolności do 2 lat, grozi przekazywanie nieprawdziwych danych. Przedsięwzięcie odbywa się raz na 10 lat. Dotyczy każdej osoby mieszkającej na stałe lub czasowo na terenie Polski.

 

Szanowni Państwo,

Drodzy mieszkańcy Sandomierza,

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest powszechny, czyli dotyczy nas wszystkich. Obowiązującą metodą jego realizacji jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl. Samodzielnie mogą się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do Internetu. Z myślą o nich przygotowano stanowisko w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu, przy którym można się nie tylko spisać, ale także otrzymać pomoc przeszkolonych osób. Wypełnianie formularza spisowego trwa tylko kilka minut. Wszystkich chcących spisać się zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, pl. Poniatowskiego 3 lub kontaktu telefonicznego pod numerem 15 815 42 22 w godzinach 8-17, od poniedziałku do piątku.

Pamiętajmy – wszyscy liczymy się dla Polski!

 

Z poważaniem
Marcin Marzec

Burmistrz Sandomierza

 

Spis już się rozpoczął!

1 kwietnia 2021 r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021), który przeprowadzony będzie na terenie całego kraju. Spis jest najważniejszym badaniem ze statystyki ludności - realizowany jest co 10 lat i obejmuje całą populację ludności oraz mieszkań. W przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, spisy powszechne są jedynym źródłem danych. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach, a na ich podstawie instytucje międzynarodowe i krajowe podejmują najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a dla nas bardzo ważny, bo jak głosi hasło rozpoczynającego się spisu #liczysiękażdy

Jak mogę się spisać?

Twoje dane są u nas bezpieczne!

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Dodatkowo, na stronie Urzędu Statystycznego w Kielcach na Respondentów czekają liczne konkursy związane z NSP2021!

Więcej dowiesz się na portalu spis.gov.pl

Gminne Biuro Spisowe w Sandomierzu

Świat, który nas otacza ulega ciągłym zmianom. Zmienia się liczba ludności, nasze warunki życia, czy rynek pracy. Dlatego też Główny Urząd Statystyczny zbiera i udostępnia dane, które pozwalają zbadać zarówno wielkość, jak i kierunek tych zmian. Najważniejszym badaniem statystycznym jest rozpoczynający się 1 kwietnia 2021 r. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP2021) - realizowany co 10 lat.

Dlaczego spis jest tak ważny?

Badania statystyczne, a w szczególności spisy powszechne są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania państwa, ale także dla każdego mieszkańca. Podczas spisu zbierane będą informacje, które pozwolą na analizę procesów, jakie zaszły w naszym społeczeństwie na przestrzeni lat 2011 – 2021 na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Spisz się jak najlepiej!

Rozwój technologii ułatwia życie na wielu płaszczyznach – dlatego jako przedstawiciele statystyki publicznej wychodzimy naprzeciw potrzebom obywateli. Dbając o wygodę i bezpieczeństwo Respondentów zdecydowano, że podczas NSP2021, to właśnie samospis internetowy będzie podstawowym kanałem przekazywania informacji. Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania spisu, wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu.

Dodatkowo, 16 kwietnia wdrożymy metody pomocnicze – wywiady bezpośrednie lub telefoniczne, które przeprowadzą nasi rachmistrze. Osoba, która nie dokonała samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.

Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich w naszym Urzędzie Gminy przygotowaliśmy stanowisko, na których będzie można się nie tylko spisać przez cały okres trwania spisu, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Brak opisu obrazka

Wersja XML