Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sukces ,,Smakoszy’’ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu

,,Smakosze’’ bo tak nazywa się grupa uczniów, zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Tradycyjny Sad organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Zdobyła największą liczbę punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce w Polsce w I etapie konkursu „Rozmawiamy o sadzie”. Analizując cele projektu, tzn. upowszechnianie wiedzy na temat tradycyjnych odmian oraz próbę przywrócenia ich na właściwe sobie miejsce, a także zwrócenie uwagi na ekologiczne sposoby pielęgnacji drzew niepowodujące negatywnego wpływu na środowisko, bardzo ich zainteresowały.  

Zgodnie z założeniami programu podjęli wiele działań, które udokumentowane zostały stosownymi sprawozdaniami. Zdobywali informacje, poszerzali wiedzę związaną z prowadzeniem ekologicznego sadu, przeprowadzili spotkania i wywiady z doświadczonymi sadownikami z naszego regionu, przygotowali plan założenia mini sadu z dobraniem odpowiednich odmian oraz miejsce, które będzie spełniało wymagane warunki uprawowe. Wszystkie ich działania dopełniła promocja planowanej inicjatywy wśród społeczności szkolnej, rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. 

Z wielką przyjemnością przyjęli nominację do kolejnego etapu oraz informację o zajęciu tak wysokiej pozycji. Wygrana w tym etapie związana jest z profitami w postaci nagród rzeczowych oraz grantów na założenie mini sadu. Cieszą się bardzo z możliwości dalszego udziału, ponieważ mają już kolejne pomysły na realizację założonych celów projektu. 

 

 

Wersja XML