Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zespoły Chóralne

Chór Katedralny

Chór katedralny istnieje od 1894 roku. Jego głównym zadaniem jest śpiew podczas uroczystości religijnych obchodzonych w sandomierskiej katedrze. Organizuje koncerty w Sandomierzu i innych miejscowościach. Od 23 lat dyryguje nim siostra Mariola Konopka ze zgromadzenia Sióstr Służek NMPN. Opiekunem duchowym jest ks. prał. Czesław Murawski. Obecnie skład stanowi pięćdziesięciu chórzystów.
Chór ten jest laureatem wielu nagród. Zajął pierwsze miejsce w I Świętokrzyskim Festiwalu Pieśni Maryjnych, koncertował w Niemczech, a także występował podczas swoich pielgrzymek do Rzymu, Wilna i Lewoczy na Słowacji.

 

 

Młodzieżowy Chór Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu

Chór istnieje od początku działalności Katolickiego Liceum w Sandomierzu, czyli od 1997 r. Założycielem chóru jest s. Dr Mariola Konopka, a opiekunem Jacek Kruk.
Chór KLO i KG występuje podczas wszystkich ważniejszych uroczystości w swojej szkole, a także podczas koncertów cecyliańskich i kolędowych organizowanych w katedrze sandomierskiej i w kościele seminaryjnym w Sandomierzu.
Okazjonalnie występował również w innych miejscowościach (Ożarowie, Durdach). Ostatnio, w dniu 8 IX 2012 r.  chór uświetnił swoim występem spotkanie partnerskie miast Sandomierza i Emmendingen.
Obecnie do chóru należy 53 uczniów Katolickiego Liceum i Gimnazjum. Umiejętności muzyczne młodzież zdobywa podczas cotygodniowych zajęć w swojej szkole oraz na warsztatach muzyczno-wypoczynkowych organizowanych dwa razy w roku, zwykle w miejscowościach wypoczynkowych.

 

 

 

Wersja XML