Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zespoły działające przy Sandomierskim Centrum Kultury

Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Sandomierska"

Złożony jest z 50 uczniów. Wykonawcy rozpoczęli swoją przygodę z pieśnią i tańcem 1999 roku. Zespół przygotowuje własne koncepcje sceniczne starając się przy tym, aby występy były barwnymi, żywymi widowiskami w bogatej, oryginalnej oprawie kostiumowej, z profesjonalnymi układami choreograficznymi. Program w ich wykonaniu obejmuje polskie tańce narodowe jak również suity tańców regionalnych. Uczniowie występują w Polsce oraz na Słowacji, Ukrainie, w Czechach i we Włoszech. Są laureatami wielu nagród polskich i zagranicznych. Instruktorem tańca jest  Dariusz Bukowski.

 

 

Grupa taneczna "PARADOX"

Grupa taneczna "PARADOX", istnieje od lutego 2007 r.  Na co dzień tancerze ćwiczą w 5 grupach wiekowych:
* PARADOX IV -  grupa przedszkolna;
* PARADOX III – grupa dziecięca uczęszczające do klas I – III;
* PARADOX II  – grupa dziecięca uczęszczająca do klas IV – VI;
* PARADOX I   – grupa gimnazjalna i licealna;

* PARADOX 25+ - grupa pań
Dzieci najmłodsze (gr. IV) i młodsze (gr. III,) zaznajamiają się z rytmiką i techniką klasyczną. W układach tych grup można zobaczyć inscenizacje lub miniatury taneczne. Młodzież starsza (gr. II i I) rozwijają się na bazie techniki klasycznej, jazzowej oraz modern. W choreografiach można zaobserwować emocje tancerzy, wrażliwość, dynamikę oraz własną interpretację utworów muzycznych. Instruktorem jest Monika Magda.

 

   

"Sandomierskie Studio Piosenki"

"Sandomierskie Studio Piosenki" prowadzi zajęcia wokalne. W programie znajdują się ćwiczenia emisyjne, kształtujące prawidłowy oddech i poszerzające skalę głosu (ćwiczenia oddechowe, dykcji, intonacyjne). Uczestnicy zajęć uczą się jak prawidłowo interpretować tekst i pracować z mikrofonem. Celem zajęć jest także wyrobienie w młodych wokalistach dobrego gustu muzycznego.

Studio, dwa razy w roku, organizuje specjalne warsztaty wokalne z udziałem gości posiadających duże doświadczenie w tym zakresie, skierowane przede wszystkim do nowych adeptów sztuki wokalnej.
Młodzi artyści ze Studia Piosenki biorą udział w rozmaitych festiwalach i przeglądach, mają również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas imprez organizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury.
Warsztaty w Studia Piosenki są kontynuacją zajęć, które w Sandomierzu odbywają się już od kilkunastu lat. Organizatorzy zawsze dążyli do tego, aby nauką poprawnego śpiewania objąć jak największą ilość dzieci i młodzieży. Do tej pory przez studio przewinęło się ponad 400 osób.
Zajęcia odbywają się w w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej przy ul. Armii Krajowej 1. Instruktorem Studia Piosenki jest Martyna Maziarz.

http://www.youtube.com/watch?v=yaBjLL7PWgk&feature=player_embedded

 

 

Sando All Stars

Sando All Stars to zespół łączący młodych sandomierskich muzyków uformowany specjalnie na finał WOŚP 2012. Pomimo krótkiego stażu zespół zagrał liczne koncerty, m.in. jako support zespołu Bracia z okazji Dni Sandomierza, uczestniczył w prestiżowych warsztatach muzycznych w Muzycznej Owczarni w Jaworkach, a także zdobył nagrodę na Rock Festival w Opatowie. Zespół ma charakter otwarty i jest gotowy na wszelkie propozycje kreatywnej współpracy. Opiekunem artystycznym projektu jest Rafał Panek z Sandomierskiego Centrum Kultury

 

 

Grupa Teatralna "METAFORA"

Grupę teatralną "METAFORA" tworzą młodzi pasjonaci aktorstwa oraz miłośnicy teatru (młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna). W przyjaznej atmosferze pracują nad elementami gry aktorskiej, improwizacją i kreatywnością zespołową. Spotkania tej grupy to przede wszystkim czas spędzony na wspólnej zabawie z tekstem i poznawaniu sztuki teatru od podstaw do występu przed publicznością. Grupa wspólnie tworzy wymyślane sceny, kreują z niczego wszelkie światy i postaci przy tym pysznie się bawiąc. Instruktorem grupy jest Magdalena Gach.

 

 

Dance for Kids

Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Grupa powstała we wrześniu 2013 r. Celem spotkań jest praca nad rytmiką poprzez zabawą, a także kształtowanie poczucia rytmu, wrażliwości muzycznej i ruchowej.  Dzieci uczą się prawidłowej postawy ciała, koordynacji ruchowej i przede wszystkim poznają różne techniki tańca. Instruktor: Justyna Duszkiewicz.

Sandomierska Orkiestra Dęta

 

Sandomierska Orkiestra Dęta (wcześniej Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta) powstała w lutym 2005 roku. Od lutego 2005 roku młodzi muzycy rozpoczęli naukę gry od podstaw teoretycznych, poprzez zajęcia praktyczne. Członkowie orkiestry wywodzą się z sandomierskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ćwiczą pod kierunkiem instruktorów poszczególnych sekcji, którzy również grają w tej orkiestrze. Pomimo krótkiego stażu, orkiestra występowała już wielokrotnie dla mieszkańców Sandomierza. Ponadto uczestniczy w konkursach, przeglądach muzycznych. Koncertuje w kraju i za granicą. Swoimi występami uświetnia uroczystości państwowe i kościelne, a także aktywnie uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach związanych z codziennym życiem miasta. W swojej dotychczasowej działalności Sandomierska Orkiestra Dęta zagrała prawie sto koncertów. W swoim repertuarze ma około 80 różnorodnych utworów.

Kapelmistrzem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jest Mieczysław Jakubowski.

Jubileusz X-lecia SODwww.youtube.com/watch?v=Ec7EVpdZkbo

Przesłuchania wszystkich chętnych odbywają się w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00 w Centrum Rekreacji, ul. Portowa 24 w Sandomierzu.

Dodatkowych informacji udziela kapelmistrz Mieczysław Jakubowski, tel. 15 644-52-28

 

 

Klub Muzyczny "Pierwsze nutki"

Klub skupia ok. 40 młodych adeptów muzyki. Zajęcia prowadzone są w 2 grupach: starszej i młodszych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy teoretyczne jak i praktyczne muzyki. Klub stanowi także pierwszy etap w drodze do uczestnictwa młodych ludzi w grupach oraz zespołach artystycznych działających w Sandomierskim Centrum Kultury. Instruktorem jest Leszek Płatek.

Zajęcia muzyczne „Pierwszych nutek” odbywają się w Centrum Rekreacji, ul. Portowa 24 w Sandomierzu w każdy czwartek - godz. 14.00 – 16.00

Dodatkowe informacje pod nr. tel: 15 644-52-28

 

 

Wersja XML