Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 7 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Burmistrzowie królewskiego grodu

Wykaz burmistrzów oraz zastępców burmistrza Sandomierza od 1990 roku

 

I kadencja 
1. burmistrz Tomasz Panfil; 12.06.1990 r. – 3.10.1991 r.
(wcześniej naczelnik miasta od 2.04.1990 r. do 12.06.1990 r.)
z-ca burmistrza Zygmunt Hara; 20.07.1990 r. - 21.11.1990 r.
z-ca burmistrza Ryszard Gorycki; 10.06.1991 r. – 30.06.1993 r.

2. burmistrz Maciej Dynkowski; 27.11.1991 r. – 7.07.1994 r.
z-ca burmistrza Ryszard Gorycki; do 30.06.1993 r.

 

II kadencja 
1. burmistrz Janusz Sochacki; 7.07.1994 r. - 16.03.1995 r.
z-ca burmistrza Wiesław Warzecha; 28.07.1994 r. – 27.04.1995 r.

2. burmistrz Wiesław Warzecha; 27.04.1995 r. – 5.11.1998 r.
z-ca burmistrza Jerzy Borowski; 22.06.1995 r. – 5.11.1998 r.   

 

III kadencja 

burmistrz Andrzej Tenderowicz; 5.11.1998 r. – 14.11.2002 r.
z-ca burmistrza Jerzy Borowski; 5.11.1998 r. - 14.11.2002 r.

 

IV kadencja 
burmistrz Jerzy Borowski; 14.11.2002 r. - 6.12.2006 r.
z-ca burmistrza Krzysztof Krzystanek; 16.12.2002 r. – 1.01.2007 r. 

 

V kadencja 
burmistrz Jerzy Borowski; 6.12.2006 r. – 1.12.2010 r.
z-ca burmistrza Krzysztof Krzystanek; 1.01.2007 r. – 8.12.2008 r.
z-ca burmistrza Marek Bronkowski; 1.01.2007 r. – 1.12.2010 r.   

 

VI kadencja 
burmistrz Jerzy Borowski; 1.12.2010 r. – 8.12.2014 r.
z-ca burmistrza Ewa Kondek; 1.01.2011 r. – 30.11.2014 r. 
z-ca burmistrza Marek Bronkowski; 1.12.2010 – 13.06.2014 r. 

 

VII kadencja
burmistrz Marek Bronkowski; 8.12.2014 r. – 16.11.2018 r.
z-ca burmistrza Katarzyna Zioło; 1.01.2018 r. – 16.11.2018 r.

 

VIII kadencja 
burmistrz Marcin Marzec; 21.11.2018 r. – obecnie
z-ca burmistrza Paweł Niedźwiedź; 21.11.2018 r. – 18.11.2020 r.
z-ca burmistrza Janusz Stasiak; 1.01.2021 r. – obecnie

Wersja XML